IT / ICT a softwarové právo

Zatímco technologie jdou dopředu, právo má tendenci tomu bránit (a když ne právo, tak alespoň právníci). Proto jsme zde však už nějakou dobu my a za námi úspěšné projekty, se kterými jsme pomáhali.

Náš úspěch spočívá v technologických znalostech a také znalosti trhu. Ať už jde o kybernetickou bezpečnost, ochranu dat, vývoj softwaru či jakoukoliv jinou možnou oblast, pomáhali jsme start-upům i nadnárodním společnostem.

Potřebujete pomoci se smlouvou o agilním vývoji, či poradit, zda vaší službě nebo podnikání nehrozí nějaké riziko? Nebo vás trápí cokoliv jiného od podmínek užívání F/OSS po pomoc s řešením bezpečnostních incidentů? Pojďme se sejít a vyřešit to.

Chcete nám kouknout pod ruce? Mrkněte na twitter našeho týmu.

 

Máte zájem o naše služby?

Ozvěte se nám na e-mail kancelar@kroupahelan.cz a pojďme si domluvit schůzku. Samozřejmě můžeme vše vyřešit i on-line. Nebo klidně napište rovnou někomu konkrétnímu, pokud vám padl do oka.

Na IT / ICT softwarové právo se specializují:

Mgr. Ondřej Vykoukal

Advokát
  • 11 let praxe
  • IT/IP právo

Ondra je expertem na právo duševního vlastnictví, zejména na autorské právo a ochranné známky. A to hned mezinárodního formátu! Zodpovídal za komplexní celosvětovou ochranu známkového portfolia více než 2000 ochranných známek v hodnotě několika miliard korun, včetně řízení známkových sporů po celém světě.   

České televize ho milují i nenávidí – na jedné straně úspěšně zastupoval klienta proti celoplošnému televiznímu vysílateli, kde se podařilo dosáhnout zákazu vysílání pořadu a finanční kompenzace pro klienta. Na straně druhé poskytoval právní podporu při výrobě desítek českých celovečerních filmů a seriálů

Má za sebou také zastupování klienta na straně objednatele při jednání o výstavbě továrny v hodnotě několika stovek milionů korun a právní podporu poskytoval zahraniční společnosti stavějící jaderné elektrárny při průzkumu českého právního prostředí.   

Když konečně o víkendu sundá kostým superprávníka, věnuje se zpěvu ve sboru a hře na saxofon v hip-hopové kapele Hoochachos

 

Mgr. Tomáš Páleníček

Advokát
  • 9 let praxe
  • Veřejná správa, veřejné investice, duševní vlastnictví, e-commerce, farmacie a zdravotnictví

Tomáš se zaměřuje na právní aspekty podnikání v éře informační společnosti – na ochranu osobních údajů, právo duševního vlastnictví (se zaměřením na ochranu jména a značky a ochranné známky), na smluvní právo v kontextu informačních technologií, ale věnuje se i veřejným zakázkám a správnímu právu. Vystudoval právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, vedle toho pak také psychologii a sociologii na Fakultě sociálních studií. Studium práva ho zavedlo na nějakou dobu i na University of Groningen do Nizozemí. Své zkušenosti sbíral během praxe v notářské kanceláři, v advokacii a u Veřejného ochrance práv.

Mgr. Ondřej Hanák

Advokát
  • 5 let praxe
  • IT/ICT a softwarové právo, ochrana duševního vlastnictví, e-commerce

Ondřeje nejvíc baví právní problémy na pomezí podnikání, technologií a práva. Mezi jeho hlavní domény patří řešení otázek týkajících se software a informačních technologií, videoherní právo a právo duševního vlastnictví, se zaměřením zejména na smlouvy uzavírané v těchto odvětvích. Vystudoval právo na Masarykově univerzitě, strávil semestr studiem v Helsinkách.


obchodniSmlouvy_blog

10.03.22

Jaké využití má blockchain v právu?

Blockchain. Buzzword, který slyšíme nejčastěji ve spojení s kryptoměnami. Ale i technologie, která může přinést hodně zajímavé možnosti do obchodních vztahů. Tento článek popisuje potenciál jeho využití jako důkazu o vlastnictví či autorství. 

číst dál >

Naši klienti: Cleverfarm

Při plně profesionální, svižné a korektní spolupráci jsme Cleverfarm pomohli vytvořit smlouvy upravující poskytování HW i SW, stejně jako smlouvy s jejich obchodními zástupci. 

číst dál >
15.02.22

Proč chcete používat elektronický podpis v HR

V prvním díle našeho seriálu o digitalizaci HR jsme nastínili výhody, které digitalizace přináší a také naťukli elektronické…

číst dál >

Vybrané reference

HARTMANN - RICO

HARTMANN - RICO

Farmacie a zdravotnictví    GDPR    IT / ICT a softwarové právo   

Již několik let spolupracujeme se společností HARTMANN - RICO, průkopníkem ve výrobě a distribuci zdravotnických prostředků. Pomáháme ji se správným nastavením obchodních podmínek, implementací GDPR, licencemi k softwarům nebo dodržováním předpisů regulujících reklamu, ochranu spotřebitele či hospodářskou soutěž.

Epico International

Epico International

E-commerce    IT / ICT a softwarové právo    Ochrana duševního vlastictví   

Společnosti Epico pomáháme od jejího vzniku ve všech oblastech jejího podnikání. Ať už jde o výstavbu nových skladových prostor, rešerše průmyslových práv, ochranu designu nebo smlouvy s obchodními partnery. Oceňuje naše odborné znalosti a neváhá se na nás obrátit i při jednáních s dozorovými orgány, s nastavením vztahů mezi společníky a při vstupech na cizí trhy. 

 

SleepTeam

SleepTeam

IT / ICT a softwarové právo    Ochrana duševního vlastictví   

Pro tvůrce kultovních Bulánků jsme připravovali potřebné smlouvy s programátory a grafiky pracujícími na novém dílu. 

Spolu s tím jsme připravovali i smlouvu umožňující prodej merchandise zařizovali jsme licence na nově vznikající bulánčí poezii, dokonce jsme dělali smlouvy na dabing polštářů postav.

 

E-commerce    IT / ICT a softwarové právo   
Nano Energies

Nano Energies

IT / ICT a softwarové právo    Ochrana duševního vlastictví   

Vizionáři energetiky. Skupina Nano Energies se zabývá udržitelným obchodováním a nakládáním s elektřinou a distribucí energie z obnovitelných zdrojů.  

Udržitelná budoucnost je pro naši kancelář velké téma, a proto jsme moc rádi, že jsme jim mohli pomoci s uspořádáním práv duševního vlastnictví k software ve skupině a s nastavením licenčních vztahů se zahraničními pobočkami. 

 

CONFER-O-MATIC

CONFER-O-MATIC

E-commerce    IT / ICT a softwarové právo   

Pro Confer-O-Matic jsme zpracovávali všechno možné k zajištění hladkého provozu celé platformy. Obchodní podmínky pro zákazníky, kteří nechtějí nic moc řešit a chtějí udělat jednorázovou akci. Náročnější smlouvy o vývoji a servisu virtuálních světů na míru pro aktivní pořadatele různých událostí. A cokoli mezi tím. Třeba virtuální auly nebo taneční párty (včetně imaginárních diskokoulí!). 

 
Cleverfarm

Cleverfarm

IT / ICT a softwarové právo   

Při plně profesionální, svižné a korektní spolupráci jsme Cleverfarm pomohli vytvořit smlouvy upravující poskytování HW i SW, stejně jako smlouvy s jejich obchodními zástupci.